Erasmus+koolidevaheline koostööprojekt

Algas uus projekt "From Tradition to the Future: Ancient Crafts and New Entrepreuniral Possibilities for Young People" (Traditsioonist tulevikku: vanad käsitöökunstid ja uued võimalused noortele ettevõtluses.)

Projekt kestab 2017-2019

Projekti peaeesmärgiks on äratada ellu ja väärtustada vanu käsitöökunste ning arendada neid edasi uute tehnoloogiliste vahendite abil.

Projektis osalevad lisaks meie koolile üldhariduskoolid Läti Ludža, Itaalia Frosinone ja Hispaania La Orotava linnast. Projekti juhib Francesco Severi nimeline lütseum Itaaliast.

Esimene projektikoosolek toimus 2017. a novembris Frosinones, kus lepiti kokku iga järgmise õppenädala tegevused.

Esimene õpilasvahetus ja koolitusnädal leidis aset 8.-14. aprillist Ludžas. Meie koolist osales kuus 7.-9.kl õpilast ja kolm saatjat õpetajat. Lisaks huvitavatele õpitubadele (puutöö, värvitrükk, viltimine, nööri ketramine ja punumine) said meie kooli õpilased osa mitmetest erinevatest ühisüritustest (käsitöökoja ja muuseumite külastamine, koolipeod, grupitööd jne).

Väärtuslikeks kogemusteks olid õpilaste jaoks Läti peredes elamine ning inglise keele oskuse parendamine nii igapäevases suhtluses kui esinedes laval ja töögruppides.

Uhtna Põhikool võtab projektipartnereid vastu 7.-14. oktoober 2018.