Soovituslik kirjandus

25. mai 2018 Õpetajate lehe artikkel "Ingliskeelne muusikatund Uhtna koolis" räägib õpetaja Elina Peri kogemustest LAK-õppe meetodi kasutamisega muusikatunni andmisel.

17. veebruar 2018 Virumaa Teataja artikkel "Luuletust? Inglise keeles? Aga palun!". Maakondlikul inglise keele etlejate konkursil saavutas 4.klasside arvestuses I koha Krislin Pähkel.

13. veebruar 2018 Virumaa Teataja artikkel "Victoria Irvali ja Kaarel Lusti mündikavandid jõudsid finaalhääletusele". Kaarel Lusti on meie kooli 4.kl õpilane.

9. veebruar 2018 Õpetajate Leht "PISA 2018 erineb varasemate kordade testidest"

Anne Mäeots`a kommentaar: „Kuna meie kool pole varem PISA testis osalenud, oli 2018. aasta testi valimisse kuulumise teade ootuspärane. Õpetajad ja õpilased võtsid PISA testi valimisse kuulumise teate vastu rahulikult ja arusaavalt. Õpetajad rõõmustasid − meie 2002. aastal sündinud õpilased on hea õppeedukuse ja laia silmaringiga noored. Nende tulemused ei saa olla kehvemad kui eelmiste testide sooritajatel, vaid võivad hoopiski aidata kaasa Eesti keskmise tulemuse tõusule.

Meie õpilased said lühiülevaate PISA testi olemusest ja ülesannetest ning vaatasid Innove kodulehel olevat tutvustusvideot. Õpilaste õpetamine ja suunamine jätkub tavapäraselt, erilisi ettevalmistavaid tunde ei plaani läbi viia. Usume, et meie õpilased täidavad testi korrektselt, sest nad on vastutustundlikud ja hoolsad.”

26. september 2017 Virumaa Teataja artikkel "Tippkokk pani mängeldes lapsed isukalt kala sööma". Eesti toidu kuu raames oli meie koolis toitu valmistamas, tippkokk Indrek Kivisalu.

8. veebruar 2017 Virumaa Teataja artikkel "Uhtna põhikoolis nähakse arengut". Sõmeru vallavolikogu kinnitas kooli arengukava aastateks 2017-2021.

26. jaanuar 2017 Virumaa Teataja artikkel "Kultuurkapital jagas maakondlikke aastapreemiaid". Kultuuripreemiaga "Elurõõm" tunnustati Sirje Rebast, kes on tuntuks saanud päevakajaliste vaimukate tekstide ja laulusalmidega.

14. jaanuar 2017 Uhtna Põhikool osales kooli WC kasutamise uuringus (Virumaa Teataja)

5. jaanuar 2017 Artikkel "Mürafoorid koguvad populaarsust" (Virumaa Teataja)

22. ja 28. detsember 2016. Virumaa Teataja Kunderi seltsi Vaimsuse Auhinna üheks nominendiks oli ka meie kooli õpetaja Urve Udu.

14. detsember 2016 Virumaa Teataja artikkel "Uhtna kandi koduaiad kaunistavad kalendrit". Sirje Rebase foto, pildil Tõnu Joab.

3. detsember 2016 Virumaa Teataja Anne Mäeotsa artiklis "Andaluusia koolid annavad eeskuju" Erasmus+ õpetajate õpirände projektist.

19. november 2016 Virumaa Teataja artikkel "Sädeluse taga on peidus palju vabatahtlikku tööd". Maavalitsuse poolt välja antud aasta terviseedendaja tiitli pälvis sotsiaalpedagoog Margit Lichtfeldt.

07.01.2014 Haapsalu kodaniku tänu ja tunnustus David Alferovile ja kogu kooliperele loodussõbraliku suhtumise ja loodusearmastuse kasvatamise eest.

26.02.2014 Virumaa Teataja artikkel "Maakooli õpetaja ostis uue lipsu ja läks elu suursündmusele" räägib meie kooli matemaatika ja füüsikaõpetajast Tõnu Joabist, kes töötab koolis 58. õppeaastat ja sai võimaluse osaleda vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtul Pärnu kontserdimajas.

16.06.2014 Virumaa Teataja artikkel "Kaitse end ja aita teist" noortelaagris võidutses Uhtna põhikool.

22.10.2014 Virumaa Teataja artikkel "Noored maletajad ragistasid spordihoones ajusid" räägib meie kooli tublidest maletajatest . Võistlusel osalesid ja häid tulemusi saavutasid Annika Toom, Jan Alferov, Gert Evert, Karina Paumann, Minna Teiva

25.10.2014 Virumaa teataja artikkel "Robotid panevad silmad põlema ja käed värisema" on robootikahuvilisest õpetajast Rasmus Kitsest ja meie kooli õpilastest, kes osalesid maakondlikul robootikapäeval.

31.01.2015 Virumaa Teataja artikkel "Sõmeru valis aumärkide saajad" annab teada, et Sõmeru valla aumärgi sel aastal saab meie kooli muusikaõpetaja Elina Peri.

11.04. ja 14.04.2015 Virumaa teataja artiklid "Aardeleid rikkus otsijate päeva" ja "Uhtna aare kahekordistas Rooma müntide hulga Eestis" räägivad suurimast Rooma-aegse mündikogu aardeleiust Uhtnas.

21.04.2015 Virumaa Teataja artiklis "Balletikeele tantsiv sõnaraamat" räägitakse meie koolis ja maakonna teistes koolides toimunud balletitunnist "Päikesekuningast Kratini".

05.06.2015 Virumaa Teataja  artikkel "Ohutuslaagris panid lapsed omandatud teadmised proovile". Parimate ohutusalaste teadmiste ja oskustega olid meie kooli õpilased.

16.09.2015 Virumaa Teataja artikkel "Spordilapsed alustasid kooliaastat kergejõustikuvõistlustega". Ära on märgitud 60 m jooks I koht Anna- Maria Kobrusepa, 400 m jooks I koht Robert Moks.

12.12.2015 osalemine tänavusel Robotexil, sellekohane artikkel Virumaa Teatajas "Rakkest on saamas robootikakants".

17.12.2015 Virumaa Teataja artikkel "Suusahullud naudivad kivide ja käbide vahel esimest lund" on meie kooli kehalise kasvatuse õpetajast Kelli Florenist.

18.12.2015 Virumaa Teataja artiklis "Koduaiad kaunistavad kalendrit" on ära nimetatud meie kooli õppealajuhataja Sirje Rebane.