Comenius 1
      Comeniuse projekt 2008-2010
      Nordplus projekt
      "Orienteerumine loodusajaloolisel maastikul"
      "Tarbimisharjumused ja ökoloogiline tasakaal Matsalu rahvuspargis"
      Programm Ettevõtlik kool

Programm Ettevõtlik kool

Uhtna kool on liitunud haridusprogrammiga "Ettevõtlik kool".

Haridusprogramm "Ettevõtlik kool" on ellu kutsutud 2006. aastal Ida- Viru Ettevõtluskeskuse poolt ning on suunatud ettevõtliku õppe integreerimisele koolisüsteemi, et tõsta hariduse kvaliteeti ja seeläbi noorte edukust elus.

"Ettevõtlik kool" on haridusprogramm, mis on loodud koolidele ja lasteaedadele. Noorte ettevõtlikkust on kõige tulemuslikum kujundada keskkonnas, kus nad veedavad suurema osa oma ajst. Oluline on, et inimesed, kes noortes seda hoiakut kujundavad, oleksid ise ettevõtlikud. Mainimata ei saa ka jätta kohaliku kogukonnatoetuse ja panuse vajalikkust, et muuta õppeprotsessi huvitavamaks ja elulisemaks. Programmi eesmärk on aidata õppeasutusel tervikuna muutuda ettevõtlikumaks, kaasates selleks erinevaid partnereid ja huvigruppe.

Alates 2016. aastast rakendatakse programmi "Ettevõtlik kool" meetme "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel" raames. Ettevõtliku kooli programmi koolitusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Meedet rakendavad Haridus- ja Teadusministeerium ja SA Innove.

Lääne- Viru maakonnas koordineerib Ettevõtliku kooli tegevusi SA Lääne-Viru Arenduskeskus.

Rohkem teavet programmi kohta on võimalik lugeda Ettevõtliku kooli kodulehelt.